Aktywny senior – zdrowy senior. Zapraszamy na wykład o udarze mózgu

Aktywny senior – zdrowy senior. Zapraszamy na wykład o udarze mózgu

Zarząd Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie organizowane w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia. Projekt pn. „Aktywny senior – zdrowy senior” realizowany jest przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna i ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców, szczególnie osób starszych.

Już 16 kwietnia 2026 r. (czwartek) o godz. 14:15 w kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wykład medyczny pt. „Udar mózgu. Jak rozpoznać i zapobiegać”.

Spotkanie poprowadzi dr Beata Sokołowska – specjalistka neurologii, która w przystępny sposób przybliży najważniejsze zagadnienia związane z udarem mózgu. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak rozpoznać pierwsze objawy udaru, jakie są czynniki ryzyka oraz jak skutecznie mu zapobiegać.

Wydarzenie ma charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę, zadbać o zdrowie oraz spędzić czas w miłej i edukacyjnej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

plakat reklamujacy wyklad pt. udar mozgu

Szukaj